top of page

Empatické doteky:
Otázky & Odpovědi

1.

Kdo vytvořil a vede celý workshop Empatických doteků?
Diplomovaná Wellness specialistka, masérka v 5* hotelech a instruktorka ZTV Sylvie. Na workshopu budu se svým snoubencem, který je mým modelem. Vy tak budete na svém modelovi zkoušet to, co uvidíte u nás. Ukázky budou komentovány.
Nikdy není špatná chvíle na otázku jednoho z nás nebo svého partnera, ohledně toho jak se cítí!

 

2.

MASÍRUJE NA WORKSHOPU EMPATICKÝCH DOTEKŮ KAŽDÝ KAŽDÉHO?
Ne, každý účastník masíruje pouze svého partnera v páru ve kterém jste přišli.

3.

Je workshop vhodný i pro těhotné ženy?
Jedině velice jemná masáž dekoltu, obličeje a hlavy, mimo první trimestr. Pouze pokud je těhotenství v naprostém pořádku a masáž odsouhlasí Váš lékař. Empatické doteky nenabízejí specifickou těhotenskou masáž, ale kombinaci relaxačních technik.

4.

JAKÝMI OLEJI SE MASÍRUJE? A CO ALERGIE?
Používáme značky Saloos nebo Nobilis Tilia. Odličovacím mlékem od Nobilis Tilia masírujeme, olej od Saloos nebo Nobilis Tilia aplikujeme na konec jako závěrečnou péči. Odličovací mléko a ubrousky, které budete potřebovat – pokud nepřijdete odlíčení a budete chtít masáž obličeje – máme od značky Nobilis Tilia a Alverde. Typy olejů občas měníme, ale obvykle u nás najdete dva pleťové oleje na výběr např.: levandulový a růžový. Na soukromé workshopy (po předchozí domluvě) můžeme na masáž obličeje nabídnout i mléko a toner od značky Comfort Zone Remedy. Na tělo používáme slunečnicový, konopný nebo mandlový olej a na vyzkoušení i masážní svíčku. Pokud však budete chtít použít produkty své, nebráníme se tomu. Jde o Vaše pohodlí.


Nejde o placenou spolupráci, ale o osobní preferenci používaných značek.

Pokud máte jakékoli alergie dejte nám to prosím vědět předem, abychom pro Vás mohli vymyslet individuální řešení. Ve své už 7 leté praxi a z praxí mých kolegů masérů a kosmetiček mám velmi dobré zkušenosti s kosmetickou značkou Nobilis Tilia a úplně nejlepší zkušenosti mám se značkou Comfort Zone. Ale je třeba si uvědomit, že každý je individuální a pleť ovlivňuje mnoho faktorů jako strava, počasí, podnebí, psychická a fyzická zátěž, takže neexistuje řada produktů která bude sedět na 100% všem.

5.

Masíruje se na workshopu více pomůckami nebo vlastníma rukama?
40% pomůckami a 60% Vašima rukama s olejem (bez oleje pokožka hlavy). Poměr můžeme upravit na míru Vašim potřebám.

6.

JE TO MASÁŽ NEBO TANTRA?


Ani jedno! Empatické doteky bych zařadila mezi klasickou relaxační masáž a tantru, ale erotiku a sex si můžete / nemusíte přidat sami doma. Tomu se my nevěnujeme. Workshop se zaměřuje na masáž - jemné relaxační doteky, sdílené potěšení a rozproudění vzájemné empatické komunikace.

Důraz klademe na naslouchání potřeb a preferencí masírovaného.
ED NEzahrnuje tolik masérských tahů jako klasická masáž a NEzahrnuje dotýkání se pohlavních orgánů a intimních partie (ňadra, břicho).

Jde o partnerskou důvěru a relaxaci minimálně zaměřenou na řešení bolestí z hlediska diagnostiky a špičkové zvládnutí konkrétních masérských technik a maximálně zaměřenou na péči a relaxaci v páru.

Pracujeme bez oleje i s olejem a s masérskými, nemasérskými pomůckami. "Nejerotičtějšími" pomůckami, které používáme jsou pírka a jemné důtky. Nezapomeňme, že pojetí erotiky a sexuálního níboje může mít každý z nás jiné. Pokud například nejste schopni z pomůcek jako je pírko nebo důtky svým chováním odebrat potenciální erotický náboj a nedokážete pomůcku vnímat i čistě jako masérský prostředek k relaxaci, tak náš workshop pro Vás být nemusí.

Z různých masérských stylů, které jako masérka (již od roku 2014) úspěšně kombinuji vyjmenuji například tyto: Havajská m., Indická masáž hlavy, Breussova a další.


Jak vidíte opravdu nejde o klasickou relaxační masáž a na našich workshopech ani o tantrickou masáž a ani o erotickou masáž, jde o nový originální zážitek.


Pokud však budete chtít tak si z technik Empatického doteku můžete - doma - udělat erotický nebo tantrický zážitek. Podle toho kam Vás to víc v danou chvíli potáhne. 

7.

Proč na našem instagramu a webu spojujeme workshop s předehrou? Když nám o sex nejde?
Proč mluvím i o empatickém sexu? A ne jen o masážích? Jako diplomované Wellness specialistce, masérce v 5* hotelu v Praze, instruktorce ZTV a jako ženě mi je jasné, že sex není něco za co bychom se měli stydět.
Jestli bychom se za něco měli stydět tak za to, že nedostatečně v romantických vztazích a v sexu komunikujeme a proto často děláme nebo nám jsou dělány věci kterými si nejsme na 100% jisti, že je chceme. Nebo si dokonce jisti jsme, jen nemáme odvahu říct, že je nechceme nebo chceme jinak! (Tady mluvím o ženách a mužích v mém blízkém i vzdálenějším okolí.)
Sama jsem byla ve vztahu ve kterém jsem se spokojila s málem ať už v partnerské komunikaci tak v sexu. Dokonce mě v tu dobu ani nenapadlo, že to může být lepší. A jeho také ne nebo ho to ani netrápilo, protože jsem mu nikdy neřekla jak se doopravdy cítím!!

 

Empatické doteky vznikly jako nástroj k znovuzavedení (nebo prvotnímu zavádění) romantiky, spolupráce a komunikace do vztahů pomocí různých druhů nesexuálních doteků. Pro mnohé z Vás, které sex bolí, prosím, mluvte o tom se svým partnerem!
Zkoušejte různé lubrikované ochrany, lubrikační gely a zkuste se předtím zrelaxovat jinak než alkoholem a dalšími drogami! Zkuste třeba Empatickou masáž, komunikaci třeba s kartičkami Smyslné rozhovory nebo hořčík, teplou vanu a pomalou masturbaci a předehru..
Možností je mnoho, nevzdávejte to!

 

 

8.

MASÍRUJEME NA ZEMI NEBO NA LEHÁTKU?
Masíruje se na zemi, pod sebou budete mít měkké podložky a deky. Nabízet k soukromým workshopům za příplatek masérská lehátka se chystáme. Ale přijde nám lepší si masáž zažít na povrchu, kde ji budete praktikovat opravdu nejčastěji. Což pro Vás masérské lehátko, i když ho máte doma, být nemusí. My se nejčastěji masírujeme na zemi nebo gauči nebo v posteli.
Samozřejmě si můžete pronajmout masérnu.

9.

Něco se mi z masážních pomůcek nelíbí, co mám dělat?
Ihned jemně říct svému partnerovi, že Vám to není příjemné. Buď ať zjemní nebo naopak přidá na síle, případně pomůcku odloží a přejde na další. O efektivní a empatické komunikaci si na workshopech budeme povídat. Inspirujeme se v psychologii a BDSM životním stylu, kde je jasná komunikace a empatické naslouchání primárním bodem.

10.

Dostanu na workshopu skripta?
Ne. Na workshopu nevyučujeme anatomii, jde o relaxačně romantický zážitek na prohloubení vztahů. Občas anatomii zmíníme, ale nemusíte se bát latiny!

11.

Jsou nějaké pomůcky bolestivé?
Ne, žádné pomůcky z naší nabídky nezpůsobují bolest. Tedy pokud je budete používat, tak jak to my zamýšlíme. Vše závisí na komunikaci s Vašim partnerem.
Bolest je každým vnímaná jinak, proto pokud máte radši tvrdší masáže typu deep tissue nebo thajskou klasickou masáž, tak by pro Vás mohla být nová odnož Empatických doteků - Diamant, kde Vašeho partnera budeme inspirovat k tomu, aby Vám byl (po určitém tréninku) schopen doručit tvrdší masáž i doma!

Ale čekejte nečekané! :-)

12.

PLATÍ NĚJAKÁ ZDRAVOTNÍ OMEZENÍ?
Seznam kontraindikací masáže najdete zde: Kontraindikace masáží.
Pokud například máte akutní onemocnění nebo úraz nebo jste po operaci (nachlazení, zlomenina, po operaci se stehy apod.) domluvte si s námi prosím jiný termín. Rezervací termínů souhlasíte, že případné riziko spojené s Vaším zdravotním stavem berete na vlastní zodpovědnost, jak je podrobně rozepsáno v našich obchodních podmínkách, které najdete na stránce: Napište mi.

 

 

13.

Můžu přijít na workshop i když mám určitě bolesti?
Pokud máte akutní bolesti po úrazu, tak ne. Pokud máte chronické bolesti jako při sedavém zaměstnání a nebrání Vám v tom diagnóza od Vašeho lékaře tak přijít můžete. Pokud máte bolestivou krční páteř a nevydržíte část workshopu ležet na břiše s hlavou na boku, tak zatím náš workshop není pro Vás. Můžete se věnovat jen dekoltu, horním končetinám, obličeji a hlavě (při lehu na zádech), pokud Vám to tak stačí. Do budoucna chceme přidat do nabídky i možnost přivezení masérských lehátek s podhlavníkem ve tvaru podkovy.

14.

Nabízíte studentské slevy?
Ano, každý zájemce ve věku 15-20let po prokázání se ISIC kartou má u nás výraznou slevu na 1,5 hodinový workshop. Více najdete v článku: Speciální akce: Teen, Rodina a speciální dny.

15.

JE NUTNÁ NĚJAKÁ PŘÍPRAVA?
Pokud chcete masírovat obličej, je lepší abyste přišli bez make-upu nebo byli ochotni si ho na místě sundat. Při masáži zad (leh na břiše) je potřeba si rozepnout podprsenku.
PŘED ÚČASTÍ NA NAŠEM WORKSHOPU SI PROSÍM PŘEČTĚTE KONTRAINDIKACE MASÁŽE, které najdete na konci tohoto článku a ujistěte se, že Vám nic nebrání v účasti! Zodpovědnost za účast na našem workshopu berete sami na sebe.
Těsně před akcí a po ní nejezte těžká jídla. 

Více zde: Příprava na soukromý/veřejný workshop Empatických doteků.

16.

Jaké oblečení si mám vzít na sebe?
Podle Vámi zvolené nálady na soukromém workshopu: relaxační (ležérní oblečení), pyžamová párty (Vaše nejpohodlnější nebo nejroztomilejší pyžamo) anebo romantický (romantickém oblečení typu: sukně, krajky, podpadky, župánek, košile apod.). Odvázat se můžete jak chcete, pohlavní orgány, hýždě a ňadra (u žen) však zakryty být musí.

17.

JE SOUČÁSTÍ WORKSHOPU EMPATICKÝCH DOTEKŮ NAHOTA?
Nikdo na workshopu nebude úplně nahý, účastníci na sobě budou mít vždy minimálně kraťasy a erotogenní zóny zůstanou nedotčené. Nemasírujeme pohlavní orgány, ňadra (u žen) a břicho
. Ne-masírované části jsou u nás vždy zakryty!

18.

Konají se workshopy i mimo Prahu?
Veřejné zatím ne, ale po předchozí domluvě ohledně soukromého workshopu dojedeme za příplatek kamkoliv na Vámi zvolené místo.

19.

Jak se dozvím o blížícím se veřejném workshopu?
Sledujte náš instagram a facebook Empaticke_doteky tento web, kde jsou všechny informace ohledně nadcházejících workshopů.

20.

POŘÁDÁTE I SOUKROMÉ WORKSHOPY EMPATICKÝCH DOTEKŮ?
Ano, je možné si zarezervovat soukromý workshop na Vámi zvoleném místě po předchozí domluvě. Může být u Vás doma, případný pronájem veřejného studia apod. platíte však navíc. Domluvení pronájmu můžete nechat na nás nebo to můžete zařídit sami.

21.

JAK SI ZAREZERVUJI WORKSHOP EMPATICKÝCH DOTEKŮ?
Přes email empatickedoteky@seznam.cz nebo přes rezervační formulář zde na webu.
Pokud nám napíšete na e-mail, napište nám prosím několik vhodných termínů na blížící se týdny, abychom se mohli co nejrychleji domluvit.

22.

Jaké platby přijímáte?
Platbu kartou, platbu předem na účet (a hotovost za prodej pomůcek na místě).

23.

Mohu zrušit již zaplacený workshop?
Již zaplacený workshop jde bezplatně zrušit minimálně 12 hodin předem. Po pozdějším zrušení Vám propadne celá částka. Ovšem rádi Vám workshopy při zrušení alespoň 2 dnů předem, 1x přesuneme na nový termín. Případně Váš zaplacený workshop můžete přesunout na voucher a využít ho do 6 měsíců. Voucher můžete využít přímo Vy nebo ho můžete věnovat.

24.

Mohu na workshop přijít s kamarádem?
Naprosto, naše workshopy jsou určené jak pro páry, kamarády či rodinné příslušníky.

25.

Jsou workshopy věkově omezené?
Na workshop může dorazit rodič s dítětem 6+. Dospívající 15+ a dospělí.

26.

Na jakém povrchu se budeme masírovat?
Na jógamatkách s dekami a polštáři. Na soukromý workshop pro jeden pár plánujeme i možnost přivezení 2 masérských lehátek. Na jednom budeme my, na druhém Vy. Pokud si pronajmete masérnu, tak budeme na masérských lehátkách. Doporučuji ty, které se dají elektronicky ovládat.
Doporučit mohu například: Kings Court 5*.

27.

MOHU JÍT SAMOSTATNĚ?
To bohužel není možné Vaší rezervaci Vám rádi přesuneme na nový termín po oznámení minimálně 48 hodin před uskutečněním workshopu. Kromě romantického partnera si na náš workshop můžete vzít i kamaráda, kamarádku a rodinného příslušníka.

28.

Jak dlouhé workshopy pořádáte?
Naše workshopy mají délku 1 hodinu, 1,5 hodiny, 2 hodiny anebo 2,5 hodiny.

29.

Alkohol a jiné omamné látky na našem workshopu?
Jedná se o relaxační zážitek, ne erotický. Účastníci, kteří jsou viditelně pod vlivem omamných látek nebudou na workshop vpuštěni. Platba se vracet nebude. Pokud se intoxikace projeví během workshopu, workshop se ukončí a platba se vracet nebude.

30.

Jaký je obvyklý čas začátku workshopu?
Obvykle naše workshopy začínají v odpoledních hodinách.

31.

Všiml jsem si, že blížící se veřejný workshop je již plný, mohu se i tak přihlásit?
Bohužel, naše workshopy jsou striktně omezené, aby se zachovala kvalita služby a naši klienti si tak odnesli maximální zážitek. Můžete buď počkat na další veřejný workshop či si zarezervovat soukromý.

Máte další otázky? Nechte je v komentářích nebo na emailu: empatickedoteky@email.cz

bottom of page